Świetna ekipa, świetne miejsce, świetna atmosfera podczas rajdu – tak oto można opisać rajd rowerowy w dniu 21.09.2019r, który zorganizowało Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”, Stowarzyszenie „Obliwice i okolice”, Cukiernia „Iwonka” p. Janusza Labuda z Łęczyc oraz Market Kaufland z Lęborka. Na starcie stawiło się ponad 30 rowerzystów, w tym 10 ze Słupska – grupa Wentylki. Trasa, jaką pokonaliśmy to: Lębork – Nowa Wieś Lęborska – Garczegorze – Obliwice – Garczegorze – Nowa Wieś Lęborska – Lębork. Pokonany dystans wyniósł ok. 25 km.
Dzisiejszy rajd obchodzony był w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Pomimo niesprzyjającej pogody – lekkiej mżawki z każdą minutą przybywało chętnych rowerzystów. Po godz. 10:00 razem wyruszyliśmy nad pięknie położony „Łabędzi Staw”, gdzie m.in. upiekliśmy kiełbaski, zjedliśmy pyszne bułki i faworki z Cukierni Iwonka. Nad stawkiem powitali nas Bartek Zambrzycki – prezes Stowarzyszenia „Obliwice i okolice” oraz Paweł Kubiak – sołtys Obliwic. Panowie przedstawili nam historię powstania tego wspaniałego miejsca; dzień wcześniej przygotowali dla nas drewno na ognisko. Po nieco ponad godzinie wyruszyliśmy w drogę powrotną do Lęborka.
W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować Panu Waszkuciowi za pomoc i transport w zakupach na ognisko, Stowarzyszeniu „Obliwice i okolice” za udostępnienie tego wspaniałego miejsca i gościnę, sponsorom – Marketowi Kaufland i Cukierni Iwonka za przepyszne bułeczki i żywność, członkom Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” za zabezpieczanie trasy. Największe podziękowania kierujemy do Was – szczególnie mieszkańcom Słupska, że pojawiliście się na naszym rajdzie, że w taką niezbyt sprzyjającą pogodę chcieliście z nami być i poznać piękne tereny. Zachęcamy Was do polubienia profilu na Facebooku Stowarzyszenia „Obliwice i okolice” – oto link: https://www.facebook.com/obliwiceiokolice/ .
Pozdrawiamy.

Komentowanie wyłączone.