W środę dnia 31.07.2019r odbył się kolejny minirajd zorganizowany przez Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”. Na starcie stawiło się 10 rowerzystów. Trasa, jaką pokonaliśmy to: Lębork – Nowa Wieś Lęborska – Garczegorze – Pogorszewo – Janowice – Żelazkowo – Redkowice – Nowa Wieś Lęborska – Lębork. Dystans wyniósł ok. 30 km.
Opisywany minirajd był łatwy do pokonania. Większość trasy stanowiły drogi asfaltowe oraz kostka brukowa na odcinku Nowa Wieś Lęborska – Garczegorze. Od Janowic do Żelazkowa jechaliśmy drogami leśnymi. Czasami było ciut więcej piasku, ale daliśmy radę. W okolicach Niebędzina zobaczyliśmy cmentarz jeńców rosyjskich z pierwszej wojny światowej zmarłych w obozie jenieckim w Niebędzinie. Miejsce to odnowiła w 2010 roku Gmina Nowa Wieś Lęborska. W Redkowicach zrobiliśmy sobie krótką przy sklepie. Spokojnym tempem dojechaliśmy do Lęborka. Pogoda do jazdy dopisała – było dość ciepło, na szczęście nie padało i świeciło słońce. Serdecznie dziękujemy za Wasz udział na minirajdzie.
Za tydzień – o ile nie będzie padać zorganizujemy kolejny minirajd. Gdzie? Obserwujcie nasz profil na Facebooku, już niedługo pojawi się wydarzenie o.
Pozdrawiamy.

Komentowanie wyłączone.