W sobotę 22.06.2019r odbył się rajd rowerowy z okazji akcji „Precz śmieć” – akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Cewice, Gminne Centrum Kultury w Cewicach. Celem było połączenie przyjemnego z pożytecznym – tj. spędzaniu czasu na świeżym powietrzu wraz ze sprzątaniem śmieci. Nasze Stowarzyszenie Rowerowe zostało zaproszone do tej akcji. Na starcie stawiło się 7 Lwów oraz Piotrek Labuda – osoba jeżdżąca z nami na minirajdach.
Miejscem, jakie wybraliśmy do sprzątania to okolice wjazdu nad Jezioro Osowskie oraz tereny przyległe do tego jeziora. Z zapałem przystąpiliśmy do pracy. Już po kilku minutach worki do śmieci były pełne. Zostawiliśmy je w wyznaczonym miejscu przy jeziorze sprzątając tereny przyległe do jeziora. Po kilkunastu minutach wróciliśmy z kolejnymi pełnymi workami śmieci – były to puszki, opakowania po jogurtach, papierki po batonikach, chusteczki itp. Było nam wstyd, iż ludzie przywożą ze sobą różne rzeczy, a opakowania po nich wyrzucają w okolice jeziora nie biorąc ich ze sobą. Następnie udaliśmy się do Krępkowic nad Jezioro Brody. Nad Jeziorem Brody przywitali nas p. Adam Dominiecki i p. Michał Polasik – pracownicy Nadleśnictwa Cewice. Czekały na nas liczne atrakcje – m.in. możliwość przepłynięcia kajakami z firmy FamilyDay z Cewic po Jeziorze Brody, pyszne jedzenie przygotowane przez Bar Leśny, przejażdżkę końmi z Runowa. Otrzymaliśmy również pamiątkowe koszulki. Impreza bardzo udana, pogoda również dopisała – świeciło słońce, było ciepło. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do tej akcji.
Organizatorom dziękujemy za wielką pracę włożoną w organizację takiej akcji. Wam przypominamy – śmieci zabieramy ze sobą bądź wyrzucamy je w wyznaczonym do tego miejscu. Skoro przywieźliśmy butelkę wody i wypiliśmy ją, to pustą butelkę zabierzmy ze sobą – więcej miejsca w sakwie czy plecaku nie zajmie.

Komentowanie wyłączone.