Sobota 23.06.2018r – niby zwykły dzień w kalendarzu, za to dla rowerzystów dzień szczególny. W tym dniu została zorganizowana po raz kolejny Rowerowa Masa Krytyczna, której organizatorami byli Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Miasto Lębork, Perfex s.c. z Lęborka oraz Salon Sportowy Mistral”. Na starcie stawiła się ok. 110 osobowa grupka rowerzystów.
Pogoda z samego rana nie nastawiała do jazdy z uwagi na opady deszczu, ale już po godz. 10:00 na start zaczęli przybywać pierwsi uczestnicy. Z każdą minutą rowerzystów przybywało. Ci, którzy przybyli otrzymali kamizelki odblaskowe, oświetlenie rowerowe oraz opaski odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Lęborku, Miasto Lębork i Perfex s.c. z Lęborka. Nad sprawnym wydawaniem akcesoriów odblaskowych czuwała Wioletta Beśka. Około godz. 11:10 wszystkich obecnych przywitali Adam Matuszek – prezes Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” oraz p. Elżbieta Godderis – wicestarosta powiatu lęborskiego. Następnie ubrani w kamizelki odblaskowe pod eskortą funkcjonariuszy Policji Komendy Powiatowej Policji w Lęborku przejechaliśmy ok. 8 km trasę głównymi ulicami Lęborka. W kilku miejscach musieliśmy się zatrzymać z powodu niewielkich korków w mieście. Pozwoliło to scalić grupkę. Około godziny 12:00 dojechaliśmy pod Salon Sportowy „Mistral” w Lęborku przy ul. Krzywoustego, gdzie zakończyliśmy Rowerową Masę Krytyczną 2018.
W tym miejscu chciałbym podziękować Starostwu Powiatowemu w Lęborku, Miastu Lębork, firmie Perfex s.c. za ufundowanie akcesoriów odblaskowych, które mam nadzieję będą Wam służyć, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Lęborku za wzorowe zabezpieczenie przejazdu rowerzystom (życzyłbym sobie zawsze tak świetnego zabezpieczenia), Izie Ugodowskiej za jak zawsze świetne zdjęcia, Krzysztofowi Hallmannowi za kontakt z prowadzącym rajd w celu zapewnienia płynności przejazdu, Sławkowi Jesień za transport akcesoriów odblaskowych i głośnika oraz za kontakt z prowadzącym rajd w celu zapewnienia płynności przejazdu, Wiolecie Beśka za pilnowanie listy obecności i wydawanie odblasków, p. Marianowi Borkowi – dyrektorowi Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku za udostępnienie głośnika i mikrofonu, redakcji Kanału 6 za relację telewizyjną naszej imprezy (Kornelia i Asia – współpraca z Wami jest jak zawsze świetna), członkom Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” za pilnowanie porządku podczas rajdu. Największe podziękowanie kieruję do Was – uczestników dzisiejszej Rowerowej Masy Krytycznej. Swoją obecnością pokazaliście, iż organizowanie takich imprez jak Masa ma sens. Otrzymane odblaski niech Wam służą jak najdłużej. Korzystajcie z nich, dzięki temu Wy będziecie bezpieczniejsi i widoczniejsi na drodze. Obserwujcie profil Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork”. Na nim znajdziecie na bieżąco informacje o organizowanych przez nasze Stowarzyszenie rajdach.
Pozdrawiam
Adam Matuszek
Prezes Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork

masa krytyczna 2018

Komentowanie wyłączone.