W sobotę 09.06.2018r po raz kolejny został zorganizowany rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku, Biblioteki z Nowej Wsi Lęborskiej oraz Cewic. Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork” czuwało nad bezpieczeństwem przejazdu uczestników podczas rajdu. Na starcie przy byłym Banku PKO BP przy ul. Staromiejskiej/Al. Wolności stawiło się ok. 80 rowerzystów. Trasa, jaką pokonaliśmy to: Lębork – Lubowidz – Lębork. Dystans wyniósł ok. 20 km.
Celem dzisiejszego rajdu było dojechanie do Jezioro Lubowidzkiego. Aby tam dojechać należało pokonać kilkanaście kilometrów ścieżkami rowerowymi oraz drogami leśnymi. Trasa była łatwa, choć na drogach leśnych było nieco więcej piachu. Podjazdów było na szczęście mało. Po ok. godzinie dojechaliśmy nad Jezioro Lubowidzkie, gdzie czekał przygotowany na nas poczęstunek – słodkie bułki, ciasto, woda, soki. Była również możliwość upieczenia kiełbasek. Następnie każdy z nas we własnym zakresie udał się do domów. Pogoda do jazdy dopisała – było bardzo ciepło, przez cały czas świeciło słońce.
W tym miejscu serdecznie dziękujemy Bibliotekom z Lęborka, Nowej Wsi Lęborskiej oraz Cewic za zorganizowanie wspaniałego rajdu, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji z Lęborka za świetne zabezpieczenie przejazdu w kilku miejscach, dzięki czemu jechaliśmy bezpieczniejsi, Sławkowi Jesień oraz Piotrowi Świstun za kontakt z prowadzącym przez krótkofalówki, Izie Ugodowskiej oraz Andrzejowi Dąbek za zrobienie fotorelacji, członkom Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” oraz Wam za Wasz liczny udział w rajdzie .
Pozdrawiam Adam Matuszek
Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”

odjazdowy bibliotekarz 2018

Komentowanie wyłączone.

  • GALERIA

    projekt_wybrany_2