W sobotę 14.10.2017r został zorganizowany kolejny rowerowy rajd pod obeslik zabitego pocztyliona niedaleko Oskowa. Organizatorami byli LOT Ziemia Lęborska – Łeba, Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”, Gmina Cewice, Miasto Lębork oraz Nadleśnictwo Cewice. Pokonana trasa to: Lębork – Leśnice – Unieszynko – Karwica – Lesiaki – Oskowo – Arboretum w Kozinie – Cewice – Osowo Lęborskie – Osowiec – Molczyce – Rybki – Lębork. Pokonany dystans wyniósł ok. 55 km. W rajdzie wzięła udział grupka 20 rowerzystów.
Na starcie na Placu Pokoju w Lęborku powitali nas p. Jan Kiśluk – LOT Ziemia Lęborska – Łeba, p. Bogusław Wrzesień, wiceprezes LOT Ziemia Lęborska – Łeba i radny powiatu lęborskiego, p. Tadeusz Krawczyk – przewodnik PTTK. Pogoda nie zachęcała do jazdy – ale jak to mówią nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści. Praktycznie przez cały czas padał lekki deszcz, było za to ciepło jak na środek października. Pod obelisk pocztyliona niedaleko Oskowa dojechaliśmy leśnymi drogami oraz asfaltowymi o mniejszym natężeniu ruchu pojazdów. Krótki odcinek przemierzyliśmy droga wojewódzką nr 212. Przy obelisku zrobiliśmy zdjęcie i pojechaliśmy dalej. Następnym punktem naszej jazdy było arboretum w Kozinie, gdzie czekała na nas nagroda – ognisko z pieczonymi kiełbaskami oraz ciepła kawa i herbata. Po ok. godzinie spokojnym tempem ruszyliśmy do Lęborka, gdzie zakończyliśmy rajd. Myślę, że każdy z obecnych rowerzystów nie żałował pomimo niezbyt sprzyjającej pogody z obecności na tym bardzo fajnym rajdzie.
W tym miejscu chciałbym podziękować:
-  p. Janowi Kiślukowi, p. Marcinowi Krzciuk z LOT Ziemia Lęborska – Łeba za przygotowanie ogniska
-  Sławek Jesień za ciągły kontakt z prowadzącym rajd w celu zapewnienia płynności i spójności przejazdu grupki
- sponsorom za kiełbaski, herbatę, kawę itp.
Największe podziękowania kieruję do Was – obecnych rowerzystów, pomimo niezbyt dobrej aury zdecydowaliście się jechać. Bardzo miło było Was zobaczyć. Dzisiejszą Waszą grupkę prowadziło się bardzo dobrze, wszyscy jechaliście spójnie, dostosowując swoją prędkość jazdy do panujących warunków atmosferycznych. Do zobaczenia na kolejnym rowerowym rajdzie pocztyliona za rok.
Pozdrawiam
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Komentowanie wyłączone.

  • GALERIA

    x-default