W sobotę w Lęborku odbył się kolejny większy rajd rowerowy. Tym razem pożegnaliśmy lato w najlepszy sposób z możliwych, czyli na rowerze. Rajd zorganizowali Stowarzyszenie Rowerowe „Lew Lębork”, Market Kaufland z Lęborka, Cukiernia Iwonka p. Janusza Labuda z Łęczyc, Salon Sportowy „Mistral”, OSR w Lęborku oraz Farm Frites. Rajd został wsparty finansowo ze środków Ministerstwa Rodziny I Polityki Społecznej w Ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Na starcie stawiła się bardzo liczna, bo 80 grupka rowerzystów w różnym przedziale wiekowym, w tym 10 cyklistów ze Słupska. Trasa, jaką pokonaliśmy to: Lębork – Leśnice – Chocielewko Dolne – Redkowice – Czarnówko – Nowa Wieś Lęborska – Lębork. Dystans wyniósł ok. 24 km.
Rajd nie był specjalnie trudny. Wystartowaliśmy ok. 10:15 spokojnie dojeżdżając do Redkowic ok. 12:30. Tu czekało na nas przygotowane ognisko przez członków Lwa – Maurycy Gałuszka i Marek Wichert. Kilkanaście minut później odbył się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Ochotniczą Służbę Ratunkową z Lęborka. Następnie nastąpiło wręczenie akcesoriów rowerowych obecnym na rajdzie rowerzystom. Przeprowadzono również losowanie 5 bonów ufundowanych przez Salon Sportowy „Mistral”. Po tym wydarzeniu nastąpił pokaz survivalu przygotowany przez firmę NaturaTech z Lęborka. Można było się dowiedzieć, jak np. rozpalić ogień w trudnych warunkach. Po pokazie wszyscy udaliśmy się do domów. Pogoda dopisała.
W tym miejscu chciałbym skierować podziękowania” – Michał Kozłowski i Magdalena Pipka – Urbańska za pomoc w pozyskaniu funduszy na rajd – Marketowi Kaufland z Lęborka, Cukierni Iwonka p. Janusza Labuda z Łęczyc za sponsoring pieczywa, kiełbasek – Salonowi Sportowemu „Mistral” za ufundowanie bonów – Izabela Ugodowska za jak zawsze świetną relację zdjęciową (co byśmy bez Ciebie Iza zrobili). – członkom Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork” Beata Kosior, Wioletta Beśka, Anna Rutkiewicz, Renia Wichert, Sylwia Kozłowska, Bożena Gałuszka, Maurycy Gałuszka, Marek Wichert, Krzysztof Ha, Andrzej Hallmann, Sławek Jesień, Marcin Shadowhat, Anetta Krawczak, Czesław Krawczak, Olga Rozwadowska, Mikołaj Majewski, Igor Jesień za Waszą wielką pomoc w przygotowaniu rajdu, pomoc i transport zakupów, przygotowanie ogniska, pilnowanie porządku podczas rajdu. Największe podziękowanie kieruję do Was – uczestników rajdu. Było bardzo miło Was zobaczyć. Dzięki Waszej licznej obecności organizowanie takich rajdów ma sens.  Niedługo informacje o kolejnym rajdzie.
Pozdrawiam
Adam Matuszek
Prezes Stowarzyszenia Rowerowego „Lew Lębork”

zakończenie

Komentowanie wyłączone.

  • GALERIA

    projekt_wybrany_2